תרגילי הרפיה בהריון

להלן מספר תרגילים להרפייה

תרגיל 1 - תנוחת הרפיה

שכבי על אחד הצדדים, כשהרגל התחתונה אריוכה והרגל העליונה כפופה ב90 מעלות ומונחת על כרית. הניחי כרית מתחת לראש אפשר לשים כרית כתמיכה לבטן. עצמי עיניי והרגישי את גופך מתמסר לכוח הכובד כשאת מרפה ומשחררת יותר ויותר. אפשרי לתחושה של שלווה ורוחה להתפשט בכל גופך. השארי בתנוחת ההרפיה למשל 5 עד 15 דקות 

 

תרגיל 2 - יוגה מודרה

 

מעמידת שש הביאי את בהונות הרגליים במגע.פתחי פישוק בין הברכיים לפי הצורך כדי שיהיה מקום לבטן והביאי את האגן לאחור לכיוון העקבים. הניחי את המצח או אחד הלחיים על המזרון או על כפות הידיים. אפשר לשים כריות ביו הברכיים ולאפשר לבטן ולראש לנוח על  הכרית. השארי בתנוחה עם נשימות עמוקת במשך 30 שניות עד כמה דקות.
יוגה מודרה היא גם תנוחת מנוחה. אפשר לשהות בה בזמן הלידה בין הצירים.
התנוחה מותחת בעדינות את אזור האגן, מפרקי הירכיים, ירכיים והקרסוליים. משקיטה את התודעה ועוזרת לשחרר מתח ועייפות .

 

תרגיל 3 - סופטה בדוקנאסאנה - תנוחת האישה

 

בשכיבה על הגב העמידי את כפות הרגליים ואפשרי לברכיים להפתח לצדדים ולכפות הרגליים להפגש. הימנעי מלהוריד את הברכיים בכוח. במקום זאת מקדי את תשומת הלב במפשעות. הרגישי את המפשעות נכנסות עמוק לתוך האגן ואז הברכיים יפתחו מעצמן. הניחי את כפות הידיים על הבטן התחתונה. אפשר להניח קוביות או כריות מתחת לברכיים או כריות מתחת לכפות הרגליים. בהתחלה הישארי בתנוחה עד דקה, ועם הזמן תאריכי את השהייה בין חמש לעשר דקות. נשמי נשימות מלאות וארוכות.

תנוחת האישה משפרת את תפקוד אברי הבטן והאגן כמו השחלות הכליות והרחם. מעודדת את זרימת הדם ללב ומשפרת את זרימת הדם בכל הגוף. פותחת את שרירי הירכיים הפנימיים, מפשעות, אגן וברכיים.
מקלה על סימפטומים של מתח ודכדוך ועל תסמיני קדם וסתיים וגיל המעבר. מאזנת הורמונאלית
.