יוגה

מהי יוגה?

ברמה הפיזית היוגה מחזקת ומגמישה את השרירים, משפרת את זרימת הדם לכל האיברים, מחזקת את המערכת החיסונית ומחדדת את יכולת המיקוד והריכוז.
ברמה עמוקה יותר היוגה היא בעצם תרגול החיים. היוגה יוצרת חקירה מתמשכת המאפשרת לנו להיות לגמרי אינטימיים ומעורבים בכוח החיים, שעובר דרך כל דבר ודרכינו. התרגול מאט את רצף המחשבה, יוצר מרחב של שקט  פנימי  ומפנה את התודעה פנימה. חיבור זה מקרב אותנו למקור החיות שלנו. בתרגול היוגה על המזרון אנו יוצרים מעין מעבדה של החיים, בה אנו חוקרים את הרבדים הפיזיים, המנטאליים והנפשיים. דרך התרגול אנו לומדים להכיר את המקום החזק והיציב בתוכנו, זה שאינו משתנה למרות כל השינויים מסביבנו, המקום הפנימי של הדממה. תרגול זה משאיר את חותמו במשך היום וממשיך לעשות את ההבדל במודעות, בנוכחות, ובחיבור שלנו לעצמנו גם כשאנו פונים לעניינינו.

 

יוגה בזרימה יוגה בזרימה היא שיטה דינאמית ייחודית שפותחה ע"י רבקה, שיטה המשלבת בין אשטנגה, טרי יוגה, ווינאסה יוגה. השיטה שמה דגש על יצירת וואקום של שקט בתוך התנועה ולכן מתאימה במיוחד לאלו שאינם מתחברים לאופיים הסטטי של סוגי יוגה אחרים. כיצד היוגה בזרימה עובדת וכיצד היא נותנת כלים לשיפור התפקוד היומיומי? בחיי היום יום אנו עוברים בין מצבים רבים, כגון עבודה, זוגיות, להיות עם הילדים, לארח חברים, להיות נחמדים לבוס, אסרטיביים עם הלקוח, הורים מול הילדים שלנו וילדים מול ההורים שלנו. המעברים המהירים דורשים מאיתנו להיכנס למצבים מנטאליים שונים, ללבוש ולהחליף תפקידים בזריזות כמו שחקנים בהצגה. בתוך כל זה אנו מאבדים את הדיאלוג עם עצמנו ויוצרים נתק. יוגה בזרימה מחדשת את הדיאלוג עם הגוף - הדבר הכי קרוב ונגיש אלינו. היא מתמקדת במעברים בין הנשימות והתנועות, מפנה את הקשב פנימה ומחברת לרבדים העמוקים שלנו תוך כדי יצירת מסע והרפתקה חדשים בכל שיעור ושיעור. ביום יום, התרגול יחזק את ההכרה והנוכחות בפסקי הזמן שבין השינויים התכופים, ויקנה יכולת הסתגלות מהירה לאנרגיות השונות של המצבים והתפקידים השונים, והכול, מהמקום הפנימי של האינטואיציה והשקט.

 

יוגה בבוקר כבר בבוקר בתחילת המרוץ, רצוי וכדאי לקחת את המושכות, לפני שיגיע אמצע היום ונגלה שהכול נוזל לנו בין הידיים. התחלת הבוקר עם תרגול יוגה, תעניק לנו ריכוז חיוניות, ערנות, ותחושה קלילה וחיובית כבר בתחילת היום. התרגול יאפשר לנו לנהל את משימותינו מתוך שלווה וביתר קלות, לשדר בטחון, חיות ורעננות לסובבים אותנו, ובעיקר להתחיל את הבוקר על רגל ימין .

 

יוגה בהריון - יוגה בהריון. ההיריון היא תקופה ייחודית ומופלאה שבה האישה חווה שינויים בכל הרמות. המאמאיוגה תאפשר לך להתבונן פנימה בתקופה זו, לחוות את השינויים שעוברים עליך בצורה טובה ומעצימה ולהתכונן ללידה ברמה המנטאלית-נפשית והפיזית; ברמה המנטאלית-נפשית תלמדי לעבוד עם הגוף והתינוק, לייצר איתם קשר חזק ובטוח ולהתאים את עצמך לקצב של הגוף והתינוק בזמן הלידה. ברמה הפיזית היוגה תקל על כאבי גב, מפרקים, קוצר נשימה, צרבות וסימפטומים אחרים הנפוצים בחודשים אלו ותאפשר לך למצוא את האיזון בין גופך לכוח הכובד. היוגה תחזק את רצפת האגן ואת הגוף כולו לקראת הלידה ולאחריה, תלמד נשימות והרפיות החשובות ללידה, ואף תספק כלים לתנוחות לידה המתאימות בזמן ציר ובהרפיה שבין הצירים. היוגה תאפשר לך לזהות איפה יש מתח בגוף ואיך לשחרר את המתח, להיות רפוייה ולעבור לידה קלה. לאחר הלידה תרגול יוגה יחזק את הגוף ואת שרירי רצפת האגן, הוא ישפר את טונוס השרירים ויאפשר לך להסתגל מהר יותר, בקלילות ובחיוניות, לשינויים אותם את חווה.

היוגה הנשית משלבת ידע עתיק מעולם היוגה עם ידע מדעי עדכני בבריאות האישה. ייחודה בהתאמת התרגול לחיי האישה תוך התייחסות לגוף הנשי, למחזוריות הנשית והשפעתה, לתודעה הנשית ולחיבור ביניהם.

התרגול:

  • מתאים לכל גיל ולכל שלב בחיי האישה
  • מסייע לאישה להעריך את מצבה ברמה הפיזית, מנטלית ונפשית ובכך להכיר את עצמה טוב יותר ולהיטיב את מצבה.
  • מותאם למחזוריות של האישה במהלך חייה.
  • מחזק ומחטב תוך כדי התמקדות בשרירי קרקעית  האגן ובשרירי השלד, בקשר שלהם לנשימה ובהשפעתם הפיזית והמנטאלית על האישה.

חיזוק שרירים אלו מאפשר לאישה לחוות כל התרחשות בחייה מהמרכז הפנימי שלה, לחזור אליו כדי להפנים ולעבד חוויות ובכך להתחזק. בנוסף הידוק הקשר עם הנשימה מאפשר שמירה על גוף בריא ותחושת רווחה וחיונית.
       
היוגה הנשית מאפשרת את פסקי הזמן המגיעים לך לחיזוק גופך ונפשך
היוגה הנשית היא הזדמנות בשביל כל אישה לעצור ולהתבונן פנימה. להעריך  את מצבה ברמה הפיזית, מנטאלית ונפשית ובכך להכיר את עצמה טוב יותר.
היוגה הנשית פותחה ע"י מירה ארצי פדן ומשלבת תרגול יוגה עוצמתי העובד על כל הגוף  ע"י התמקדות בשרירי הליבה, בייחוד רצפת האגן , יחד עם ערנות לשינויים ההורמונאלים שאנחנו כנשים עוברות .דרך הכלים של היוגה הנשית, האישה מחזקת את עצמה פיזית ונפשית ומוכנה להתמודד טוב יותר עם מצבים שונים. למשל, תסמונת קדם וסתית, עידוד פריון, חיזוק ותמיכה בזמן הריון, לידה ולאחריה, הקלה על תופעות גיל המעבר, חיזוק רצפת אגן ועוד.
היוגה הנשית  מאפשרת לאישה  לחוות כל התרחשות מהמרכז שלה ולחזור אליו כדי להפנים, לעבד  ולהתחזק. הקשר שלה עם הנשימה מתהדק ובכך היא שומרת על גוף בריא ותחושת רווחה וחיוניות..